Kazandibi denilince akla ilk gelen mekanlardan biri diyebiliriz Zeynel Muhallebicisi için. Çünkü Zeynel, asırlık tecrübesiyle ve damaklarda bıraktığı lezzet ile akıllarda yer etti.

Ankara ve İstanbul‘un birçok bölgesinde şubesi bulunan Zeynel Muhallebicisinin tatlarında değişmeyen tek şey lezzet ve ustalıktır. Zeynel, yıllar boyunca kazandığı kaliteyi, güveni, deneyimi ve kusursuz hizmeti temsil etmektedir. İşini daima doğru ve zamanında yaparak her konuda güvenilir lezzetin adresi olmaya devam ediyor.

Gerçek Kazandibi

Tavukgöğsünün karamelize edilmiş hali olan Kazandibi, nesilden nesile taşınan bir lezzettir. Osmanlı mutfağından gelen sakız gibi kıvamıyla, yanık tabanıyla büyük küçük herkesin severek yediği lezzetli bir tatlıdır. Zeynel 1925’in kendine özel tarifi, yumuşak kıvamı, hafif yanık tabanı ile damağınızda enfes bir tat bırakıyor.

Hayata iz bırakan kutlamaların tanığı olmayı hedefleyen Zeynel Muhallebicisi, enfes tatlarıyla hayatın tam içinde! Yarım asrı aşan deneyimimiz sayesinde farklı damak tatlarına uygun üretimlerimiz ile karşınıza çıkmaktan gurur duyuyoruz.

kazandibi tavuk göğsü zeynel

İlk günden bugüne tarifi de lezzeti de bizde saklı olan Tavukgöğsü Kazandibi, keşkül, fırın sütlacı, sakızlı muhallebi ve her biri kendine has reçetelerle üretilen ürünlerimiz ve tatlılarımızla, bu gün geleneklerinden kopmadan yenilikçi yaklaşımlarla siz değerli müşterilerimize özel deneyimler yaşatmaya devam ediyoruz.

Kazandibi Tarifi

Tam kıvamında tam ölçülü nefis kazandibi tarifi, usta ellerin hüneriyle şekillenmelidir. Yapımı da hazırlanışı da kolay gibi görünse de maharetli ellerden çıkması önemlidir. Sütlü tatlı sevenlerin başında yer alacak Tavukgöğsü Kazandibi, tadıyla vazgeçilmeziniz olacak.

 Osmanlı mirası olan, usta ellerin hazırladığı, tadı damakta bırakan sütlü tatlıların en güzeli diyebiliriz bu tatlı için. Tatlı krizlerinin imdadına yetişen bu enfes sütlü tatlıyı gönül rahatlığı ile Zeynel Çilli‘de tadına bakabilirsiniz.

Sütlü Tatlıların En Orjinali

kazandibi tavuk göğsü zeynel

Sütlü tatlıların baş tacı Kazandibi, yumuşak kıvamıyla herkesin rahatlıkla tüketebileceği sütlü tatlı çeşitlerimizdendir. Sütün her haline hayran kalacağınız lezzetler Zeynel Muhallebicisi’nde sizleri beklemektedir. Ayrıca ürünlerimizden tavuk suyu çorbası, iddialı olduğumuz ve çok sevilen bir çorba olduğundan tatmanızı tavsiye ederiz.

Gerçek tavukgöğsü kullanılarak hazırlanması ve kendine has aromasıyla gününüzü tatlandıracak. Ankara ve İstanbul’da birçok yerinde şubesi bulunan Zeynel Muhallebicisi size enfes tatların sıcak, soğuk ve damak zevkinize uygun lezzetler sunmaya devam ediyor.

 En leziz ürünler ve sütlü tatlı çeşitlerini tatmak için sizleri Zeynel şubelerimize bekleriz.