Osmanlı zamanından bizlere miras kalan Muhallebi, sütün sahibi anlamına gelmektedir. Zamanın lezzeti bereketi bu tatlı ile bilinir, tarihten günümüze sünnet törenlerinde, sokaklarda, sevgili buluşmalarına ya da misafirlere ikram edilen hafif tatlardan biri haline gelmiştir.

Muhallebi Çeşitleri

Şimdilerde kıymeti bilinmeyen lezzetlerden biri olan Muhallebi, yeni malzemeler eklenerek daha çok çeşiti olan bir tatlıya dönüşmüştür. Sütten gelen lezzet; sakızlı, kadayıflı, çilekli, çikolata soslu ve Hindistan cevizli ve daha birçok değişik ve hafif tatları Zeynel Muhallebicisi’nde bulabilirsiniz. 

Muhallebi çeşitlerinden ilk akla gelen kazandibi ve tavukgöğsü, yumuşacık dokusu ve yoğun kıvamıyla herkesin sevdiği tatlılardandır.

kadayifli muhallebi zeynel

Gün içerisinde bile “nazlı, narin kimse” anlamına gelen “muhallebi çocuğu” deyimini kullanıyoruz. Bu deyimler ile tatlı haricinde de hayatımızda yerini almıştır. Hafif lezzetlerin ilk akla geleni muhallebidir desek aksini söyleyen olmaz herhalde. Saray mutfağından günümüze gelen muhallebimiz, herkesin rahatlıkla yiyebileceği lezzetler arasındaki yerini korumaktadır.

Zeynel Muhallebicisi

Zeynel dedenin izinde ilerleyen Zeynel Muhallebicisi, her bir ürününü ve muhallebisini, günlük ve taze olarak üretmektedir. Muhallebi çeşitlerimiz her damak zevkine uygun, taze ve lezzetlidir. Tadına doyamayacağınız anların lezzet adresi Zeynel, asırlık tecrübesiyle gıda sektöründe sizlere hizmet etmekten mutluluk duymaktadır.

Muhallebi Tarifi

Muhallebimiz; süt, nişasta, un ve şeker karışımıyla ortaya çıkan enfes tat. Ve içerisine başka lezzetler daha ekleyerek değişik tariflere ulaşabilirsiniz. Tam kıvamlı, taze ve lezzetli, kaliteli muhallebi tariflerine Zeynel Muhallebicisi ile ulaşabilir ya da paket servisimiz ile kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

süt pembe muhallebi zeynel

Zeynel Muhallebicisi, Ankara ve İstanbul’da yer alan şubeleri ile siz değerli müşterilerimize tadı damağınızda kalacak lezzetler sunmaktadır. Unutmayın ki muhallebilerimiz uzun ömürlü değildir ve kısa sürede bozulabilir. Bunun tek sebebi ise doğallığımızdır. Zeynel Muhallebicisi olarak ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal ürünler ile üretim gerçekleştirmekteyiz. Çünkü bizim için en önemli olan sizin sağlığınız.

Tüm Zeynel şubelerinde bu muhteşem lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca şubelerimizde birbirinden leziz tavuk menülerine de göz atmanızı öneririz. Bu muhteşem lezzetleri tadabilmeniz size en yakın şubelerimizi görmek için tıklayın.